سبد خرید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیامد های خطرناک ارسال عکس در فضای مجازی مانند اینستا و تلگرام

 

آسيب اجتماعي

راهنمای دانلود فایل

نمونه متن لایحه دفاع در مورد بزه (جرم) کلاهبرداری

نمونه شکایت اخاذی و تظاهر به قدرت نمایی

یشتر افراد جامعه در فضای حقیقی حاضر نیستند حتی یک عکس پرسنلی از خود در اختیار دیگران بگذارند اما در شبکه‌های مجازی بدون هیچ‌گونه محدودیت و به راحتی عکس‌های خصوصی خود را به اشتراک می‌گذارند غافل از این که این عکس می‌تواند در اختیار همه قرار بگیرد و به سرعت منتشر شود.

به گزارش گروه جامعه ایمنا، دختر ۲۲ ساله‌ای که از سوی چند جوان در شبکه‌های اجتماعی مورد تهدید قرار گرفته و برای شکایت به پلیس فتای استان اصفهان آمده بود، عملکرد بد خود در ارتباط با افراد غریبه و نامحرم را باعث به وجود آمدن این وضعیت عنوان کرد.

سارا که مدام اشک می‌ریخت گفت: پدرم یک کارگر ساده و مادرم هم خانه‌دار است، آنها به دلیل فاصله سنی زیادی که با من داشتند هرگز نمی‌توانستند مرا درک کنند و به همین منظور هم هیچ‌گونه نظارتی بر روی رفت وآمدهای من نداشتند و مرا آزاد گذاشتند تا با هرکس که می‌خواهم ارتباط دوستی داشته باشم.

او در ادامه می‌گوید: همین باعث شد که از ۱۵ سالگی به کشیدن قلیان و تفریحات ناسالم و ارتباط دوستی با افراد غریبه و پسران نامحرم رو بیاورم.

در همین رفت وآمدها بود که با آرش دوست شدم، دوستی من و آرش بسیار صمیمی شده بود تا جایی که با هم مرتب به پارک و سینما و شهربازی می‌رفتیم و کم‌کم به هم علاقمند شدیم تا اینکه او به من پیشنهاد ازدواج داد و من هم قبول کردم .

چند روز بعد که در شبکه اجتماعی تلگرام با هم در حال گفت وگو بودیم آرش ناگهان از من درخواست عجیبی کرد او از من خواست که چند تا از عکس‌های شخصی و بدون حجابم را برایش بفرستم و دلیلش هم این بود که چون می‌خواهد با من ازدواج کند می‌تواند مرا بدون پوشش ظاهری ببیند. من که از تصمیم آرش برای ازدواج خیلی مطمئن بودم و به او اعتماد کامل داشتم چند تا از عکس‌های بدون پوشش و حتی برهنه خود را برایش ارسال کردم.

یک هفته بعد از این کار متوجه شدم که آرش به من خیانت بزرگی کرده و عکس‌های مرا به چهارنفر از دوستانش ارسال کرده است. حالا این چهار نفر مرتب در تلگرام برایم مزاحمت ایجاد کرده و مرا تهدید می‌کنند که اگر به خواسته آنها تن ندهم عکس‌هایم را برای خانواده‌ام ارسال کرده و موضوع ارتباطم با آرش را به پدرومادرم خواهند گفت.

من با حماقتی که مرتکب شدم باعث شدم که حالا اسیر تهدیدهای این چهار جوان شیطان صفت شوم حالا نمی‌دانم که چطور از دست آنها خلاصی پیدا کنم، تو را به خدا به من کمک کنید!

نمونه متن شکایت خیانت در امانت تحویل دوربین

عکس‌های شخصی خود را برای هیچ‌کس ارسال نکنید

کارشناس ارشد مرکز مشاوره ناجا یکی از دلایل گرایش دختران و پسران جوان به ارتباط‌های نامتعارف را اختلاف سن زیاد آنها با پدران و مادران خود عنوان کرد و گفت: وقتی پدرومادر به فرزند خود توجهی نکرده و نمی‌توانند ارتباط درست و منطقی با او برقرار کنند این موضوع باعث احساس تنهایی در فرزند شده و وی برای پرکردن خلاء تنهایی خود به دوست شدن با افراد غریبه و نا آشنا روی می‌آورد که شاید در ابتدا برایش سرگرم کننده و نوعی پرکردن اوقات فراغت باشد اما کم‌کم این ارتباط نامتعارف به وابستگی به جنس مخالف بدل می‌شود.

وی افزود: همانطور که در این پرونده نیز ملاحظه می‌کنید ناآشنایی خانواده با روش‌های صحیح تربیت فرزند و عدم توانایی در کنترل رفت و آمدهای او باعث وقوع این اتفاق ناگوار برای این دختر جوان شده است.

این کارشناس مرکز مشاوره آرامش گفت: توصیه ما به همه دختران و زنان جوان این است که به هیچ عنوان عکس‌های شخصی و بدون پوشش خود را برای دیگران در شبکه اجتماعی به اشتراک نگذارند و فریب شیادانی که با جلب اعتماد از آنها درخواست ارسال تصاویر خصوصی می‌کنند را نخورند.

راهنمای دانلود فایل

نمونه لایحه درخواست کپی از اوراق پرونده

نمونه متن لایحه خیانت در امانت