سبد خرید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدارک لازم برای طرح شکایت در دادسرای انتظامی قضات نحوه شکایت از قاضی

راهنمای دانلود فایل
یک نمونه شکایت ممانعت از حق
یک نمونه شکایت مزاحمت از حق
نمونه شکایت بازداشت غیر قانونی توسط مأمورین

اطلاعيه نحوه شكايت از قضات دادگاه ها

با عنایت به گزارشات واصله به دفتر مقام معظم رهبری -مد ظله العالی- در مورد سوء استفاده قضات دادگاه ها از اختیارات خود و دستور اکید معظم له به ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر برخورد با افراد متخلف و مجرم در هر رتبه و مقام، کلیه آحاد ملت بزرگ اعم از شکات، متهمان، محکومین و سایر افرادی که از قضات و روسای شعب دادگاه های عمومی و انقلاب، نظامی و ویژه روحانیت شاکی هستند؛ شکایت کتبی خود را به همراه اسناد و مدارک جهت بررسی و رسیدگی از طریق پست سفارشی یا پیشتاز به نشانی «تهران – خیابان خیام - خیابان داور – کاخ دادگستری – دادسرای انتظامی قضات» ارسال فرمایند.

1⃣امکان شکایت حضوری نیز مهیا می باشد.

2⃣درج مشخصات کامل اعم از نام و نام خانوادگی و کد ملی و نیز الصاق و ابطال تمبر دویست هزار (200000) ریالی الزامی است.

3⃣بعد از گذشت یک ماه از ارسال پستی شکایت؛ با تلفن های 38582206-021 و 38582207-021 تماس گرفته و با معرفی خود شماره پرونده را اخذ و برای اطلاع از شکایت با شماره تلفن های 38582208-021 و 38582297-021 تماس گرفته و از آخرین نتیجه پرونده یا رأی صادره مطلع شوید.

4⃣با توجه به اینکه قضات حتی در صورت حصول برائت نمی توانند اعاده حیثیت نمایند. بدون واهمه و ترس موارد تخلف را گزارش نموده و به استناد ماده 26 قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد و آئین نامه اجرایی آن مشمول دریافت جایزه شوید..

نحوه شکایت از قاضی در دادسرای انتظامی قضات

راهنمای دانلود فایل

نمونه شکوائیه شکایت ازهمسر (زن یا شوهر)به جرم توهین و فحاشی

نمونه متن شکایت نشر اکاذیب برعلیه متصدیان امور مهم مملکتی

متاسفانه یکی از مشکلاتی که ممکن است در سیر دادرسی پرونده ها پیش بیاد تخلفات قاضی رسیدگی کننده به پرونده هست. وقتی قوانین و مقررات رو نگاه می کنیم مسئولیت های قاضی بودن خیلی سخته و کوچکترین تخلفی ممکنه که اونو از در مظان اتهام قرار بده و حتی باعث اخراجش بشه. البته تا جایی که مطلعم کمتر افرادی اصلا از تخلفات یک قاضی اطلاع دارن.مخصوصا وکلا که تا جایی که می دونم قریب به اکثریتشون اصلا نمی دونن تخلفات شامل چیه و شاید کمی هم دلهره از پیگیری داشته باشن اما میشه پیگیری کرد.

به طور مثال قاضی در سیر رسیدگی باید آیین دادرسی و قوانین و مقررات رو رعایت کنه و بر اساس اون رای بده و باید مواعد رو رعایت کنه و یا اطاله دادرسی نکنه یا اینکه رای رو در مدت مقرر صادر نکنه و تشریفات ابلاغ رو همچنین. خلاصه مواردش خیلی زیاده . چنتا کتاب تو بازار هست با عنوان قوانین و مقررات مرتبط با تخلفات قضات می تونن وکلا یا شهروندان تهیه کنن.

اگر مطمئن به تخلف قاضی هستید، شکایت خود را به همراه مدارک و مستندات ذیل به ادرس زیر ارسال نمایید:

میدان پانزده خرداد کاخ دادگستری دادسرای انتظامی قضات

مدارک لازم برای طرح شکایت در دادسرای انظامی قضات

راهنمای دانلود فایل

نمونه متن شکایت خیانت در امانت مشاهده کامل در موبایل و تبلت

نمونه متن شکایت عدم انجام آزمایش دستگاهها قبل از بهره برداری از آن

نمونه شکایت جعل امضاء توسط مستاجر و استفاده از آن

نمونه شکایت شکار و کشتن حیوانات حفاظت شده بدون مجوز

۱- اصل شکایت و فتوکپی آن

۲- فتوکپی حکم یا اخطاریه (در صورت موجود بودن)

۳- مدارک و دلائل مثبت شکایت

۴- ذکر نام قاضی مشتکی‌عنه و کلاسه پرونده و شعبه یا مرجع مورد شکایت

۵- امضاء شکایت توسط شخص شاکی

۶- ذکر کامل نشانی و تلفن شاکی

۷- ابطال مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال تمبر به شکواییه در واحد تمبر دادگستری

1-مدارک لازم برای طرح شکایت در دادسرای انتظامی قضات

اصل شکایت و فتوکپی آن


2- فتوکپی حکم یا اخطاریه (در صورت موجود بودن)

3- مدارک و دلائل مثبت شکایت

4- ذکر نام قاضی مشتکی‌عنه و کلاسه پرونده و شعبه یا مرجع مورد شکایت
5- امضاء شکایت توسط شخص شاکی

6- ذکر کامل نشانی و تلفن شاکی
7- ابطال تمبر قانونی به شکواییه
فرم شکایت انتظامی از قاضی
شاکی: .....
مشتکی‌عنه:.....
شماره پرونده:......
موارد تخلف:......
دلایل و مدارک:......
سابقه شکایت انتظامی:......
ریاست محترم دادسرای انتظامی قضات
احتراما" در پرونده کلاسه ....شعبه ... بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ...تهران موضوع شکایت اینجانب ...علیه آقای ... تحت عنوان انتقال مال غیر، آقای .... - بازپرس/دادیار محترم شعبه - رعایت مقررات قانونی را در صدور قرار تأمین کیفری برای متهم ننموده و مرتکب تخلف گردید. لذا با تقدیم شکایت حاضر تقاضای اخذ پرونده و رسیدگی به شکایت را دارم.
امضاء شاکی
پس از ثبت شکایت شما پرونده به یکی از دادیاران دادسرای انتظامی قضات ارجاع می‌شود. دادیار مرجوع‌الیه خطاب به مسئول مافوق قاضی مشتکی‌عنه در حوزه قضایی، تقاضای تهیه گزارش از پرونده رامی نماید. با وصول گزارش، چنانچه تخلفی را محتمل بداند، اصل پرونده را مطالبه نموده و مبادرت به تهیه گزارش تخلف می نماید و قاضی مشتکی‌عنه را نیز جهت دفاع دعوت می کند. درنهایت امر چنانچه دفاع وی موجه تشخیص داده نشود، قرار مجرمیت صادر و پرونده را جهت ملاحظه دادستان انتظامی قضات ارسال تا در صورت پذیرش، نسبت به صدور کیفرخواست انتظامی اقدام نماید. پس از صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه انتظامی ارسال می گردد تا پس از رسیدگی حکم محکومیت قاضی مزبور صادر شود.

مبلغ 20 هزار تومان تمبر مالیاتی الصاق می شود.

مدارک لازم برای طرح شکایت در دادسرای انظامی قضات

1- اصل شکایت و فتوکپی آن

2- فتوکپی حکم یا اخطاریه (در صورت موجود بودن)

3- مدارک و دلائل مثبت شکایت

4- ذکر نام قاضی مشتکی‌عنه و کلاسه پرونده و شعبه یا مرجع مورد شکایت

5- امضاء شکایت توسط شخص شاکی

منبع: وبلاگ وکیل مدافع

کلمات کلیدی: شکایت، نحوه تنظیم شکایت، شکایت به دادسرای انتظامی قضات

گرد اوری بابافارس

6- ذکر کامل نشانی و تلفن شاکی

7- ابطال تمبر قانونی به شکواییه

 

مدارک لازم جهت اعلام جرم یا تخلف علیه قاضی

مدارکی که برای طرح شکایت در دادسرای انتظامی قضات و دادسرای کارکنان دولت لازم است به شرح ذیل میباشد

1- اصل شکایت و فتوکپی آن که در برگ و درخواست معمولی قابل ارائه میباشد و فرم خاصی ندارد
فرم شکایت انتظامی و شکایت در دادسرای کارکنان دولت از قاضی فرم خاصی نیست در یک برگ معمولی هم قابل درج و نوشتن است

برای دریافت نمونه متن شکایت از قاضی در دادسرای انتظامی قضات بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

نمونه متن شکایت از قاضی یا دادیار و بازپرس در دادسرای انتظامی قضات

2- فتوکپی حکم یا اخطاریه (در صورت موجود بودن) به پیوست

3- مدارک و دلائل مثبت شکایت به پیوست

4- ذکر نام قاضی مشتکی‌عنه و کلاسه پرونده و شعبه یا مرجع مورد شکایت

5- امضاء شکایت توسط شخص شاکی یا وکیل وی

6شرح شکایت و ارائه آدرس دقیق با کد پستی کد ملی و شماره تلفن ثابت و همراه

7- ابطال تمبر قانونی به شکواییه مبلغ بیست هزار تومان در دادسرای انتظامی قضات و مبلغ 5 هزار تومان در دادسرای کارکنان دولت

 پس از ثبت شکایت شما پرونده به یکی از دادیاران دادسرای انتظامی قضات یا دادیار یا بازپرس دادسرای کارکنان دولت ارجاع می‌شود.

 مقام مرجوع‌الیه خطاب به مسئول مافوق قاضی مشتکی‌عنه در حوزه قضایی، مربوطه تقاضای تهیه گزارش از پرونده رامی نماید. با وصول گزارش، چنانچه تخلفی را محتمل بداند، اصل پرونده را مطالبه نموده و مبادرت به تهیه گزارش تخلف می نماید و قاضی مشتکی‌عنه را نیز جهت دفاع دعوت می کند. درنهایت امر چنانچه دفاع وی موجه تشخیص داده نشود، قرار مجرمیت صادر و پرونده را جهت ملاحظه دادستان انتظامی قضات ارسال تا در صورت پذیرش، نسبت به صدور کیفرخواست انتظامی اقدام نماید. پس از صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه انتظامی ارسال می گردد تا پس از رسیدگی حکم محکومیت قاضی مزبور صادر شود.
در خصوص جرم قاضی در دادسرای کارکنان دولت هم به شرح پیش گفته عمل میشود.

راهنمای دانلود فایل

قضاوت به دلیل اهمیتی که در طول تاریخ داشته همیشه از ویژگی خاصی برخوردار بوده است.از آنجا که قضات با جان و مال و ناموس مردم سروکار دارند و با عمل به قوانین حافظ آنها هستند لذا برای اینکه از انحراف و خطا به دور باشند باید تحت کنترل حکومت و تشکیلات قضایی بگیرند که این وظیفه ی کنترل اعمال و رفتار قضات بر عهده ی دادسرا و دادگاه عالی انتظامی قضات گذارده شده است كه از سالهای نخست تشكیل دادگستری نیز وجود داشته است.


قضات دارای اختیارات وسیعی هستند به همین خاطر به منظور جلوگیری از سواستفاده از این اختیارات باید در چهار چوب قانون عمل کنند در غیر این صورت مسئول می باشند.

 

تخلفات قضات ممکن است عمدی نباشد اما باز هم به دلیل تخلف تحت تعقیب قرار خواهند گرفت. قاضی باید احاطه ی کامل به قوانین داشته باشد  و در اجرای آن دقت لازم را داشته باشد.

قانون‌گذار به منظور تضمین اجرای عدالت و جلوگیری از تعرض بی‌مورد نسبت به جریان عدالت خصوصاً ‌سوء استفاده اصحاب ثروت و قدرت و زور و نیز اشرار و بزهكاران حرفه‌ای، برای قضات مصونیت قرار داده است.

مصونیت شغلی

راهنمای دانلود فایل

مصونیت شغلی، به این معنی است كه قاضی را نمی‌توان قبل از ثبوت جرم در دادگاه ذی‌صلاح با سلب صلاحیت قضایی به جهت عدم رعایت شئونات قضا، از شغل قضایی منفصل كرد یا محل خدمت وی را بدون موافقت و رضایت او تغییر داد.

«قاضی را نمی‌توان از مقامی كه شاغل آن است بدون محاكمه و ثبوت جرم یا تخلفی كه موجب انفصال است به طور موقت یا دائم منفصل كرد یا بدون رضای او محل خدمت یا سمتش را تغییر داد مگر به اقتضای مصلحت جامعه با تصمیم‌ رئیس قوه قضائیه پس از مشورت با رئیس دیوان عالی كشور و دادستان كل، نقل و انتقال دوره‌ای قضات بر طبق ضوابط كلی كه قانون تعیین می‌كند صورت می‌گیرد»(مفاداصل 164 قانون اساسی)

مصونیت تشریفاتی

قاضی به دلیل  مصونیتی که  دارد در اثر شکایت بلا فاصله تحت تعقیب قرار نمی گیردبلکه بایستی دادستان دادسرا یک گزارشی از دلایل مربوط به اتهام به دادسرای انتظامی قضات بفرست. دادسرای انتظامی قضات دلایل شکایت را می خواند اگر دلایل موجه بود از دادگاه انتظامی قضات تعلیق قاضی را اعلام می کند و در صورت معلق شدن قاضی از قضاوت پرونده دوباره به دادسرا بر میگرددو دادسرا رونوشت آن را به مرجع كیفری تعقیب كننده اتهام ارسال می‌كند.

مطابق تبصره ماده 23 قانون آ.د.ك: «در مورد اشخاصی كه رسیدگی به جرائم آنان در صلاحیت دادگاه‌های مركز می‌باشد ضمن اعلام مراتب (توسط ضابط) منحصراً آثار و دلایل جرم جمع‌آوری و بلافاصله به مركز ارسال خواهد گردید. بنابراین در صورت ارتكاب جرم توسط دارندگان پایه قضایی در غیر از تهران ضابطین حق تعقیب و بازداشت قضات را نداشته و صرفاً اقدام به تهیه و ارائه گزارش نموده و دلایل و آثار جرم را جمع‌آوری و به دادگاه‌های تهران ارسال خواهند داشت

مرجع صالح رسیدگی به جرائم قضات

مطابق تبصره ماده 8 لایحه قانونی تشكیل دادگاه‌های عمومی «به كلیه جرائم استانداران و فرمانداران و دارندگان پایه‌های قضایی و نمایندگان مجلس در دادسرا و دادگاه‌های جزایی تهران رسیدگی می‌شود. قید كلمه «كلیه جرائم» شامل تمام اعمال مجرمانه قضات اعم از در حال انجام وظیفه یا به سبب آن و مرتبط و غیرمرتبط با شغل آنان و در هر موقع از زمان اعم از اوقات كاری یا استراحت می‌شود.

بحثی كه در اینجا مطرح می‌شود این است كه اگر شخصی در زمانی كه قاضی شاغل بوده مرتكب جرم شود و بعداً از شغل قضاوت كناره‌گیری كند آیا رسیدگی به جرم او كه در زمان اشتغال مرتكب شده باز هم باید در دادسرا و دادگاه جزایی تهران (دادگاه عمومی فعلی) به عمل آید یا در محل وقوع جرم برابر قواعد عمومی؟ مستفاد از مندرجات ذیل تبصره یك ماده 8 لایحه قانونی تشكیل دادگاه‌های عمومی این است كه به كلیه جرائم دارندگان پایه‌های قضائی كه در زمان اشتغال مرتكب شده‌اند اعم از این كه در زمان تعقیب دارای رتبه قضائی باشند یا نباشند، باید در دادگاه‌های جزایی (عمومی فعلی) تهران رسیدگی به عمل آید.

 

البته این نوع برداشت از ماده مزبور صحیح به نظر نمی‌رسد چرا كه آنچه در ماده مذكور موضوعیت دارد این است كه شخص متهم در زمان ارتكاب دارای پایه قضایی باشد و به نظر نگهدارنده تعقیب متهمی كه قبلاً قاضی بوده و اتهام او مربوط به زمان اشتغال به قضا باشد در دادگاه عمومی محل وقوع جرم خالی از ایراد می‌باشد.

لازم به ذكر است كه مطابق تبصره ماده 23 قانون آ.د.ك: «در مورد اشخاصی كه رسیدگی به جرائم آنان در صلاحیت دادگاه‌های مركز می‌باشد ضمن اعلام مراتب (توسط ضابط) منحصراً آثار و دلایل جرم جمع‌آوری و بلافاصله به مركز ارسال خواهد گردید. بنابراین در صورت ارتكاب جرم توسط دارندگان پایه قضایی در غیر از تهران ضابطین حق تعقیب و بازداشت قضات را نداشته و صرفاً اقدام به تهیه و ارائه گزارش نموده و دلایل و آثار جرم را جمع‌آوری و به دادگاه‌های تهران ارسال خواهند داشت.

 • در كيفيات تعليق و رفع تعليق قضات متهم - ژوئيه 2015

  قابل توجه وکلای دادگستری و سایر اقشار محترم: شکایت انتظامی علیه قاضی، تابع اصول و ضوابط خاص و دقیق می‌باشد و بدین جهت است که نزدیک به 95% از شکایات انتظامی علیه قضات، یا پذیرش نمی‌شود یا اینکه مورد منع تعقیب واقع شده و مختومه می‌گردد! یکی از علل عمده‌ی این امر، عدم آشنایی وکلاء و مردم به ضوابط اختصاصی دادرسی انتظامی قضات است. موسسه حقوقی دادراهبرد، با تشکیل گروهی از وکلای متخصص در امر، آماده‌ی اعطای مشاوره یا قبول وکالت در زمینه‌ی شکایت انتظامی علیه قضات می‌باشد. برای ارسال پیغام، اینجا را کلیک و لطفاً شماره تلفن خود را نیز ارسال فرمائید زیرا جهت تنظیم وقت (...)

  ادامه
 • شکایت انتظامی از قاضی متخلف؛ آری یا خیر؟ - ژوئيه 2015

  موضوع شکایت انتظامی از قاضی یکی از موضوع‌هایی است که هر وکیلی در انجام کار خویش و به هنگام روبرو شدن با عدم رعایت قوانین و مقررات به آن فکر می‌کند به ویژه آن که این موضوع- عدم رعایت قوانین و مقررات- پس از تذکر به قاضی مربوطه با سوء‌نیت و لجوجانه دنبال ‌شود. با این حال، وکلاء به طور نوعی انگیزه کمی برای طرح و پیگیری شکایت انتظامی از قضات دارند و سودانگارانه یا عافیت‌طلبانه از انجام این کار کناره‌گیری نموده و آن را به موکل وامی‌نهند. ترس از دشمنی و غرض‌ورزی‌های قاضی مورد شکایت در پرونده‌های بعدی، ممکن است هر وکیلی را به ناسودمند بودن طرح شکایت انتظامی از قاضی (...)

  ادامه
 • بررسی پرونده هایی از دادگاه عالی قضات - ژوئيه 2015

  جریان امر: در پی وصول تعدادی گزارش از مراجع مختلف قضایی به دادسرای انتظامی قضات از جمله ریاست محترم حوزه نظارت قضایی ویژه قوه قضائیه و دادگستری ... در مورد ارتکاب تخلف انتظامی آقای «م – الف» رئیس شعبه ... دادگاه عمومی جزایی ... رسیدگی به این امر به آقای «ط» دادیار انتظامی محول می‌شود. ایشان پرونده‌های کلاسه ... و ... شعبه ... دادگاه عمومی جزایی ... حاوی عملکرد ریاست شعبه را مطالبه و پس از ملاحظه و درج ماحصل آنها سرانجام چنین اظهارنظر می‌نماید: «1- مطابق پرونده کلاسه ... شعبه ... دادگاه عمومی جزایی ... آقای «الف» طی نیابت قضایی به دادسرای ... مبنی بر اینکه (...)

  ادامه
 • نمونه متن شکایت از قاضی یا دادیار و بازپرس در دادسرای انتظامی قضات
 • قانون نظارت بر رفتار قضات مصوب ۹۰/۷/۱۷ - مه 2015

  ماده ۱ـ نظارت بر نحوه عملکرد و رفتار قضات و رسیدگی به تخلفات انتظامی و صلاحیت قضائی آنها به شرح مواد این قانون است.
  ماده ۲ـ تمامی‌قضاتی که به حکم رئیس قوه قضائیه به سمت قضائی منصوب می‌شوند مشمول این قانون می‌باشند.
  تبصره ـ به تخلفات انتظامی قضات دادگاه و دادسرای ویژه روحانیت، مطابق آیین‌نامه دادسراها و دادگاههای ویژه روحانیت رسیدگی می‌شود.
  ماده ۳ـ عبارات اختصاری به‌کار رفته در این قانون در معانی ذیل تعریف می‌گردد:
  دادگاه عالی: دادگاه عالی انتظامی‌قضات
  دادگاه عالی تجدیدنظر: دادگاه عالی تجدیدنظر انتظامی‌قضات
  دادسرا: دادسرای انتظامی‌قضات (...)

  ادامه
 • نحوه‌ی شکایت انتظامي از قاضی و وکیل - آوريل 2015

  *** نحوه شکایت از قاضی در دادسرای انتظامی قضات و آدرس دادسرا اگر مطمئن به تخلف قاضی هستید، شکایت خود را به همراه مدارک و مستندات ذیل به ادرس زیر ارسال نمایید: میدان پانزده خرداد کاخ دادگستری دادسرای انتظامی قضات مدارک لازم برای طرح شکایت در دادسرای انظامی قضات 1- اصل شکایت و فتوکپی آن 2- فتوکپی حکم یا اخطاریه (در صورت موجود بودن) 3- مدارک و دلائل مثبت شکایت 4- ذکر نام قاضی مشتکی‌عنه و کلاسه پرونده و شعبه یا مرجع مورد شکایت 5- امضاء شکایت توسط شخص شاکی 6- ذکر کامل نشانی و تلفن شاکی 7- ابطال مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال تمبر به شکواییه در واحد تمبر (...)

  ادامه
 • نقد و بررسی قانون نظارت بر رفتار قضات - آوريل 2015

  گروه قضایی – زهره شریفی: در خصوص نظارت بر اعمال و رفتار قضات، پراکندگي بسياري در قوانين کشور ما وجود داشت که با تصويب قانون کنوني، اين پراکندگي تا حدودي سروسامان گرفت.
  همين جمع آوري قوانين پراکنده، خدمتي بزرگ به جامعه، به خصوص جامعه قضات محسوب مي شود. قانون نظارت بر رفتار قضات نيز مثل بسياري از قوانين مصوب داراي محاسن و کمبودهايي است که در گفت وگو با دکتر جلیل مالکی رییس دانشکده حقوق واحد تهران مرکزی به بررسي نقاط قوت و ضعف این قانون پرداخته ایم که از نظرتان می گذرد:
  آقای دکتر، نخست درباره سیر تدوین و تصویب قانون نظارت بر رفتار قضات توضیح دهید ؟ (...)

  ادامه
 • سازوکار نظارت بر رفتار قضات - آوريل 2015

  قضاوت یکی از دشوارترین و حساس‌ترین مشاغل کشور است؛ بنابراین نظارت بر عملکرد قضات در کنار احترام به استقلال آنان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. ایجاد پلی میان این دو مطلوب برای رعایت هم‌زمان هر دو مساله مهم به نظر می‌رسد. در گفت‌وگو با عبدالرحیم سمسارزاده مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات، به بررسی ساز‌وکار کنونی نظارت بر قضات می‌پردازیم.
  چه نهادهایی بر رفتار قضات نظارت می‌کنند؟
  اجرای عدالت در دستگاه قضایی هنگامی عملی خواهد شد که افرادی برای تصدی منصب قضا انتخاب شوند که از سلامت روانی و جسمی و شایستگی، استعداد و دانش لازم و کافی برخوردار باشند؛ زیرا قاضی با (...)

  ادامه
 • <دادنـامـه> سایت حقوقی تخصصی تحلیل و نقد دادنامه‌هـا - نوامبر 2014

  «احكام دادگاه‌ها بايستى مطلقا از سهل‌انگارى و سهل‌گيرى به دور باشند. شما به عنوان يك قاضى محترم، حكمى كه صادر می‌کنید، بايد جورى باشد كه اگر اين حكم بنا باشد در معرض ديدِ متخصصين امور فقهى و حقوقى قرار بگيرد، شما هيچ دغدغه‌اى نداشته باشيد؛ مطمئن باشيد به اين حكمى كه صادر كرده‌ايد. قاضى وقتى از دانش لازم برخوردار است و مراقب كار خود و حكم خود هم هست، بايد جورى باشد كه همان وقتى كه اين حكم صادر شد، حاضر باشد آن را در معرض ديدِ همه‌ى كارشناس‌ها و متخصصين قرار بدهد و بتواند از حكمِ خودش دفاع كند. اتقان حكم بايد اين‌جور باشد. اندك سستى و ضعف در حكم، به كل بناى (...)

  ادامه
  راهنمای دانلود فایل
 • نمونه متن شکایت عدم انجام آزمایش دستگاهها قبل از بهره برداری از آن
 • نمونه شکایت از چک پرداخت نشدنی به دلیل دستور عدم پرداخت
 • رئیس دستگاه قضا: اعلام آمار قضات اخراج شده ضرورت دارد - ژوئيه 2014

  آیت الله صادق آملی لاریجانی عصر امروز در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری کرمانشاه به انفصال برخی قضات از دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: می دانم اعلام تعداد قضات منفصل شده به مذاق برخی خوش نیامد البته بنده اعتقاد دارم اعلام این موضوع به مصلحت دستگاه قضایی است. در این زمینه اسمی از افراد برده نمی شود. همچنین برخی معتقدند اعلام این موضوع باعث می شود به حیثیت قضات ضربه وارد شود. این افراد نمی دانند چه حرف هایی از بیرون پشت دستگاه قضایی زده می شود. خطا در همه دستگاه های اجرایی وجود دارد. اگر این موضوع اعلام نشود دو ضربه را برای دستگاه قضایی خواهد داشت. نخست (...)

  راهنمای دانلود فایل

 • نمونه شکایت از چک پرداخت نشدنی به دلیل دستور عدم پرداخت

 • نمونه شکایت استفاده از(پول) اسکناس جعلی

   
  اشــتـــراک گــــذاری